Марина Говорухіна — експертка зі стратегічних комунікацій. У відео вона пояснює, чому люди залишають негативні коментарі у соцмережах та як правильно на них реагувати. Також лекторка надає поради, у яких випадках варто врахувати коментарі й допрацювати матеріал.
Насамперед потрібно пам’ятати, що якщо людина пише коментар — їй не байдуже (якщо це не проплачений бот). А це означає, що вашу публікацію помітили. Погодьтеся, набагато гірше, якби люди залишилися до неї байдужими і просто прогорнули стрічку новин. Чим більше коментарів, тим більше людей подивляться ваш матеріал. І це позитивний момент.
Проте, найімовірніше, негативних коментарів завжди буде більше, ніж позитивних. Що б ви не робили, які б правильні, добрі і хороші матеріали ви не створювали.
Якщо ви пишете на серйозні теми і робите це цікаво — ви приречені на критику, хейт, звинувачення у проплаченості і заангажованості. Особливо, якщо ваша стаття не відповідає якимось переконанням людей, що вас читають.
Чому так стається? Бо більшість людей, яким подобається ваш матеріал, зазвичай промовчать. Так, їм подобається, можливо, вони навіть лайк поставлять, і на цьому їхня взаємодія завершиться. Їх близько 95%.
Деякі будуть просто заздрити вам чи вашим героям. Бо ви чи герої вашого матеріалу досягли більше, ніж вони.
Цікаво, що десь третина хейтерів залишить коментар, навіть не читаючи, що написано в матеріалі.
Хейтери виміщують на вас свої проблеми, теорії зрад і змов. Пам'ятайте, що їхні коментарі — це відображення їхніх комплексів і проблем.
1. Якщо ви позиціонуєте себе як експерти та аналітики, серйозне ЗМІ — то і спілкуватися з аудиторію маєте серйозно.
2. Якщо ж ви ЗМІ, яке має почуття гумору, та може дозволити собі пожартувати — робіть це.
Існують коментатори і ситуації, на які варто звернути окрему увагу і навіть допрацювати статтю.
Отож, хейтери — ознака того, що вам вдалося написати цікавий матеріал. Їх набагато менше, ніж людей, яким сподобалась стаття чи сюжет, але вони більш активні.
Якщо у вас немає хейтерів, ви робите щось не те. Попрацюйте над своїми матеріалами.
В ідеалі у вас завжди мають бути люди, які вас люблять та які вас ненавидять. Це і є ознака того, що ви чи ваше видання стало Брендом.
Визнайте і подякуйте, коли вам вам вказують на реальну помилку.
Відповідайте на запитання по суті матеріалу.
Враховуйте ton of voiceредакції.
Якщо вам вказують на помилку чи неточність у матеріалі із посиланням на конкретні джерела — виправте і подякуйте.
Якщо аргументовано спростовують частину матеріалу із посиланням на власну практику — додайте експертну думку.
Якщо немає жодних коментарів і критики — виправте заголовок і/або допрацюйте матеріал.